________________________________________________________________________________________________________________________________________

July 10, 2013

I´m Lavazzer

Caffeine, caffeine. I'm addicted, I confess. My daily coffee rituals are must. Even more when speaking about Lavazza espresso, which I enjoy with my closest dears (hi chicks! :) or in company with magazines. Thank you Lavazza for taste and aroma by which you contribute to our happy moments!
Except that, since 1993 the comany has published calendars in cooperation with various photographers and artists, which really got me by its stories, ideas and creativity. They really deserve a space on this blog, so here's little taste. Which one do you like the most? Let's celebrate together magic of coffee! ;)

Kofeín, kofeín. Som závislá, otvorene sa priznávam. Na dennodenné kávové rituály nedám dopustiť. Hlavne keď sa bavíme o espresách Lavazza, ktoré si najradšej užívam v spoločnosti mojich blížnych (týmto vás pozdravujem :), alebo za prítomnosti časopisov.. Ďakujeme Lavazze za chuť a arómu, ktorou prispieva k našim šťastným chvíľam...
Okrem toho, od roku 1993 v spolupráci s rôznymi fotografmi a umelcami  vydáva  kalendáre, ktoré si ma získali ich príbehmi, nápadmi a kreativitou. Určite si zaslúžia miesto na tomto blogu, tak tu je malá ochutnávka.. Ktorý vás uchvátil najviac? Oslavujme spoločne čaro kávy! :) Pictures from googleNo comments:

Post a Comment